Albumhoes

De Eftelingmuziek van Ruud Bos is een album dat op streamingdiensten is uitgebracht door de stichting Telkens Weer Ruud Bos (en dus niet door de Efteling). Deze stichting, opgericht door de erfgenamen van componist Ruud Bos, heeft zich tot doel gesteld de werken van Bos ook na diens dood blijvend ten gehore te brengen.

In maart 2025 bracht de stichting nieuwe uitvoeringen van Ruud Bos' werk voor de Efteling uit op het genoemde album. Op basis van de originele manuscripten van Bos werden de muziekstukken opnieuw gearrangeerd en vervolgens uitgevoerd door de Marinierskapel der Koninklijke Marine.

De uitgevoerde muziek is:

  • Villa Volta (hoofdshow)
  • Vogel Rok (vlucht door het duister)
  • Droomvlucht (Wonderwoud, Kastelenrijk en Elfentuin)
  • Fata Morgana (The Harbour, Eastern Jails, Harem, Jungle en Marketplace)
  • "Spookslot The Lost Tape", een intro voor de tijdelijke voorstelling van 1987
De kapel tijdens de opnames in Hilversum

Schitteren door afwezigheid doen de wachtrijtracks van Vogel Rok en Villa Volta, evenals het Zompenwoud van Droomvlucht.

"Spookslot The Lost Tape" werd in de kelder van Bos teruggevonden op een tape waarop alleen het woord ‘Efteling’ stond. Het moet hier gaan om de vernieuwde intro bij de hoofshow van het Spookslot die in 1987 gemaakt werd op initiatief van Marjan Berk, destijds de vrouw van Bos, en tot 1988 daar te horen was. Opnamen van deze show bevestigen dat het om hetzelfde stuk gaat.

Molenaar Edition gaat deze muziek uitbrengen zodat harmonieorkesten zelf de composities kunnen spelen.